Patron Puan Sistemi

Metin2 TC Wiki sitesinden
Atla: kullan, ara
Metin2 TC Patron Sistemi.png


  • Patron Puan Sisteminin amacı nedir?

Metin2 TC'ye özel bu sistem ile oyuna gerçek para yatırmadan da Ejderha Parası elde edebilirsiniz. Bu sistem özellikle oyuna para yatıramayan ama oyunda çok vakit geçiren oyuncuları daha fazla eğlendirmek ve para yatıran ve yatırmayan oyuncu arasındaki farkı biraz daha kapatmak için tasarlanmıştır.

  • Patron Puanı Sistemi nasıl çalışır?

PPS sistemi 55 seviye ve üzeri (Evrim Puanı kazanılabilen) silahlar ile avladığınız patronlardan aşağıda belirtilen tabloya göre puan toplamanız gerekmektedir. Silahınıza işlenen evrim puanı ile eşdeğer puanda Patron Puanı kazanacaksınız. Örnek olarak Dokuz Kuyruk patronunu kestiniz ve 5 Evrim Puanı kazandınız, bu kazandığınız Puan ekstra olarak hesabınıza 5 Patron Puanı olarak da geçecektir. Uyarı; PP kazanabilmek için patronları evrim geçirebilen silahlar ile kesmelisiniz, aksi taktirde puanınız hesabınıza geçmeyecektir! Kazanılan PP'ler karakterinize değil direk olarak hesabınıza işlenecektir, hesabınızdaki hangi karakterle PP kazandığınız önemli değildir. Tüm oyuncuların PP'leri her hafta Pazar gecesi 12:00'da sıfırlanır ve Patron Avcıları Sıralaması her 30 dakikada bir otomatik güncellenir ve herkes tarafından takip edilebilir. Patron Puanlarınızı her Pazar günü sıfırlanmadan önce Ejderha Parasına çevirmeniz gerekmektedir.

  • Topladığım PP'leri nasıl Ejderha Parasına çevirebilirim?

Topladığınız Patron Puanlarının yüzde beşini Ejderha Parasına çevirebilirsiniz. PP'lerinizi EP'e çevirebilmek için en az 100 PP'nizin olması gerekmektedir. Örnek olarak 100 Patron Puanınız var ise bunu 5 Ejderha Parasına çevirebilirsiniz. Ana site paneline giriş yapıp gelen hesap panelinde Patron Puanları sekmesine tıklayıp onay vermeniz gerekmektedir.

  • Patron Puanları Listesi
Boss Puan Aralığı
Kaya Maymun 1-2
Vahşi Yüzbaşı 1-2
Yürüyen Maymun 1-2
Ork Reisi 1-2
Karanlık Lider 2-3
Maymun Lordu 1-3
Kraliçe Örümcek 1-3
Dev Çöl Kaplumbağası 1-5
Dokuz Kuyruk 1-5
Alev Kral 1-5
Sarı Kaplan Hayaleti 1-5
Şeytan Kral 1-5
Kibirli Şeytan Kral 1-5
Lusifer 1-8
Hayalet Ağaç Lordu 1-5
Örümcek Barones 1-7
Güçlü Buz Cadısı 1-5
General 1-3
Komutan 1-5
Beran-Setaou 1-14
Kişisel araçlar